
In samenwerking met de KNGU, onze sportbond, hebben wij een plan geschreven om ouders van jonge kinderen te motiveren hun kind deel te laten nemen aan een actief beweegprogramma, zoals ons Nijntje Beweegdiploma. Het plan gaat over het beweegplein.
Om dat plan uit te voeren, hebben wij eerst een subsidieaanvraag gedaan bij het Kenniscentrum Sport, maar deze werd helaas niet gehonoreerd. Gelukkig helpen Lokaal Fonds Hengelo en het MenzisFonds ons uit de brand. Deze stichting steunt algemeen maatschappelijke doelen, in de breedste zin van het woord. Sportvereniging H.G.V. dankt Lokaal Fonds Hengelo voor de bijdrage!
Het beweegplein zal bestaan uit gymnastiektoestellen en kleine materialen, die gebruikt worden in het beweegprogramma aan jonge kinderen, aangevuld met informatiemateriaal. Deze spullen komen in onze aanhanger, waarmee wij normaliter op evenementen, markten en feesten staan. Daar bouwen wij dan een beweegplein voor jonge kinderen van 1,5 tot 6 jaar. Voorbijkomende kinderen kunnen gebruik maken van de opstelling. Onze vrijwilligers begeleiden de kinderen en gaan in gesprek met hun ouders over het belang van bewegen. Zo proberen we te zorgen dat meer jonge kinderen goed bewegen.